Wiadomości

21 maja, 2015

Sport

Zwycięstwo WRX STI w klasie SP3T na torze Nürburgring


Z przyjemnością zawiadamiamy że zespół Subaru Tecnica International (STI)*1 na odbywającym się w dniach 14-17 maja br. 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring w Niemczech, odnotował zwycięstwo w klasie SP3T*2. Załoga startowała samochodem Subaru WRX STI NBR Challenge 2015 – jest to nieznacznie zmodyfikowana wersja modelu „cywilnego” WRX STI.

Od momentu wywalczenia w kwalifikacjach pierwszego miejsca (tzw. pole position), zespół*3 utrzymał bezpiecznie prowadzenie przez cały wyścig. Kierowcami WRX STI podczas wyścigu byli: Carlo van Dam (Holandia), Marcel Lasée (Niemcy), Tim Schrick (Niemcy) i Hideki Yamauchi (Japonia). Samochód przejechał w ciągu 24 godzin 143 okrążenia (ok. 3 629 km) przekraczając linię mety aż 12 okrążeń przed kolejnym zawodnikiem w klasie! Załoga ukończyła wyścig, w którym brało udział 151 załóg, na 18. miejscu w klasyfikacji generalnej i jest to, jak dotąd, najlepszy wynik jaki osiągnął zespół STI w swojej 8-letniej historii startów na torze Nürburgring.

To zwycięstwo jest trzecim (uprzednio w 2011, 2012), będące jednocześnie najlepszym świadectwem, że Subaru WRX STI, ze swoim stałym napędem wszystkich kół Symmetrical AWD, jest w stanie w pełni pokazać swoje sportowe możliwości nawet na jednym z najbardziej wymagających i niebezpiecznych torów na świecie.

Dzięki swojej aktywności sportowej, w najbardziej wymagających dziedzinach sportu motorowego, zarówno Fuji Heavy Industries (producent samochodów Subaru), jak i STI są w stanie ulepszać swoje pojazdy zapewniając użytkownikom na całym świecie przyjemność płynącą z jazdy oraz spokój umysłu.

*1: Subaru Tecnica International Inc. (STI): Prezydent Yoshio Hirakawa; lokalizacja Mitaka, Tokio, firma odpowiedzialna za aktywność sportową Subaru.
*2: klasa samochodów z silnikami turbodoładowanymi o pojemności do 2-litrów.
*3: prowadzony przez głównego Kierownica Zespołu Hideharu Tatsumi Kierownika Zespółu Masahiro Ozawa.