Wiadomości

22 marca, 2016

Rodzinny Outback wyróżniony przez KBB

Kalifornijska organizacja Kelley Blue Book (KBB), zajmująca się rynkiem motoryzacyjnym od 1926 roku, przeprowadziła niedawno kolejny ciekawy ranking, w którym ponownie doceniła markę Subaru. Plebiscyt polegał na wytypowaniu 16 najlepszych samochodów rodzinnych roku 2016. Jednym z nich okazał się Outback. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej KBB na początku lutego.

Zwycięzców rankingu „16 Best Family Cars 2016” wyłonić nie było łatwo. Na amerykańskim rynku dostępnych jest bowiem około 250 modeli samochodów, które uznać można za rodzinne. Model modelowi jednak nie jest równy. Przedstawiciele KBB postanowili zatem wytypować najpierw 24 pojazdy, które ich zdaniem świetnie odpowiadają wymaganiom stawianym czterem kółkom przez typową współczesną rodzinę. Na tym etapie dokonywania wyboru jurorzy kierowali się przede wszystkim swoim własnym, bogatym doświadczeniem oraz wynikającymi z niego potrzebami i oczekiwaniami. Następnie mogli oni zasiąść za kierownicą wybranych samochodów i testować je przez dwa tygodnie. Na koniec wytypowali 16 modeli, którym zdecydowanie należał się tytuł „Best Family Car”. Znalazły się wśród nich 3 minivany, 6 sedanów, 3 SUV-y dwurzędowe oraz 4 SUV-y trzyrzędowe. Jednym z docenionych SUV-ów dwurzędowych był Outback.

Podczas testów samochody eksploatowano na wszystkie możliwe sposoby, korzystając z całej palety dostępnych w nich funkcji i udogodnień. Wszystko po to, by jak najwierniej odwzorować typowe użytkowanie pojazdów przez standardową rodzinę, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci „na pokładzie”. Wyrabiając swoją opinię na temat poszczególnych modeli, eksperci skupili się przede wszystkim na bezpieczeństwie podróżnych. Zaraz po nim weryfikowano komfort i wygodę pojazdów, które często pełnią rolę „domu na kółkach” podczas długich rodzinnych wyjazdów wakacyjnych. Uważnej analizie poddano również przestronność samochodów i ich ładowność. Jurorzy przyjrzeli się także możliwościom montażu różnych fotelików dla dzieci.

Outback stanowił celną odpowiedź na wszystkie oczekiwania ekspertów, którzy szczególnie docenili jego przestronne i pakowne wnętrze. Tym, co bardzo przypadło do gustu jurorów, były umiejętności Outbacka w radzeniu sobie w umiarkowanym terenie, co z pewnością przyda się podczas rodzinnych eskapad za miasto. Familijne Subaru określone zostało jako samochód będący zgrabną kombinacją solidnej sylwetki, systemu Symmetrical AWD umożliwiającego pewną i stabilną jazdę w różnych warunkach drogowych, wnętrza zdolnego pomieścić naprawdę sporo, wzorcowego zużycia paliwa i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. O tym ostatnim najlepiej świadczy tytuł „Top Safety Pick” przyznany Outbackowi przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Wyróżnienie to wzmocnione jest dodatkowym plusem dla modelu wyposażonego w EyeSight. Uwadze ekspertów nie umknął również rozbudowany system informacyjno-rozrywkowy Subaru Starlink, w którego zasobach każdy członek rodziny znajdzie dla siebie coś, co umili mu podróż.

Kelley Blue Book poprzez swoją stronę internetową każdego dnia dociera z ciekawymi informacjami do setek kierowców w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadzane przez nią rankingi samochodów cieszą się niezwykle dużą popularnością, a ich wyniki często przekładają się na podejmowane przez Amerykanów decyzje dotyczące zakupu wymarzonych czterech kółek. Obecne wyróżnienie Outbacka z całą pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania tym właśnie modelem. Japoński samochód to strzał w dziesiątkę dla nawet najbardziej aktywnej rodziny!