Wiadomości

23 marca, 2016

WRX STI – po prostu THE BEST!

Uznawany za jeden z najbardziej opiniotwórczych magazynów motoryzacyjnych w naszym kraju „auto motor i sport” opublikował niedawno wyniki polskiej edycji plebiscytu „Best Cars 2016”. Z zestawienia jasno wynika, że niekwestionowanym numerem jeden w klasie kompaktów, z liczbą 7,2% oddanych głosów, zostało Subaru WRX STI. Tym samym model powtórzył swój sukces z roku ubiegłego. Jak widać, historia lubi się powtarzać!

„Best Cars” jest największym plebiscytem motoryzacyjnym w Europie. Co roku przeprowadzany jest on jednocześnie w kilkunastu krajach przez wydawnictwo Motor Presse Stuttgart. Jurorami są w nim czytelnicy podlegających pod nie pism motoryzacyjnych, w tym między innymi „auto motor i sport”. To oni tworzą listy najlepszych samochodów w swoich krajach, a wybór, którego muszą dokonać, nie jest zadaniem łatwym. W tym roku w plebiscycie ocenie poddano aż 364 modele sprzedawane w Europie, które podzielono na 11 klas. O ogromnej popularności rankingu świadczy liczba osób biorących udział w głosowaniu. W tym roku we wszystkich krajach uczestniczących w plebiscycie oddano łącznie aż 170 000 głosów, z czego 6598 w Polsce.

Z sukcesu WRX STI w konkursie „Best Cars” cieszyliśmy się we wstępie do naszego magazynu na początku ubiegłego roku. Teraz powód do radości jest tak samo wielki, a w związku z wyborem dokonanym przez polskich kierowców towarzyszą nam identyczne refleksje jak poprzednio. Bez kozery możemy zatem przytoczyć je ponownie: „Wnioskiem jest bowiem, że polski mężczyzna ceni sobie zarówno piękno, jak i nadzwyczajny temperament połączony z… nienagannym prowadzeniem. A przy tym wszystkim nie zapomina też o bezpieczeństwie i komforcie dla rodziny”.