Wiadomości

25 sierpnia, 2016

Oferta

Nowy Levorg w starej cenie

Począwszy od września 2016 roku, Subaru Import Polska sp. z o.o. wprowadza do sprzedaży nową specyfikację modelu Levorg (17MY). Nowy Levorg będzie dostępny w identycznych cenach jak model rocznikowy 16MY, mimo faktu że nowa wersja jest wyposażona dodatkowo w system wspomagający kierowcę – EyeSight.

EyeSight to cyfrowa „druga para oczu”, która obserwując drogę, na podstawie trójwymiarowego obrazu (z kamery stereoskopowej), czuwa nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów. System ten zadebiutował w Polsce w modelu Outback. Trzecia generacja EyeSight, obecna od teraz w Levorgu, zdążyła już zdobyć liczne wyróżnienia i nagrody w najbardziej wymagających testach na całym świecie – między innymi w badaniach przeprowadzanych przez amerykański instytut Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) czy japoński JNCAP.

W sierpniu 2016 zalety rozwiązania i jego niezawodność docenili eksperci z niemieckiego automobilklubu ADAC. Poddany analizie EyeSight, na tle pięciu innych testowanych systemów bezpieczeństwa prewencyjnego okazał się najlepszy, a dodatkowo (jako jedyny system) EyeSight zareagował poprawnie na manekina imitującego pieszego w ciemnych ubraniach, w nocy bez świateł ulicznych – co testerzy z ADAC określili jako rozwiązanie „lepsze niż ludzkie oczy”.

W stosunku do Outbacka, system EyeSight w Levorgu występuje w nowszej odsłonie, posiadając dodatkowo zupełnie nową funkcję: asystenta utrzymania pasa ruchu (Lane Keep Assist).

Oprócz nowości, jaką na pokładzie Levorga jest system EyeSight, wyposażenie obejmuje znane już rozwiązania Subaru, takie jak między innymi: stały napęd wszystkich kół Symmetrical All-Wheel Drive, turbodoładowany silnik typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa, bezstopniową skrzynię biegów Lineartronic CVT, system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS) z Active Torque Vectoring (aktywnym sterowaniem momentem napędowym), Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD), pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie czy wreszcie Inteligentny System Ratunkowy (który zatroszczy się o kierowcę i pasażerów jeżeli jednak wypadku nie udało się uniknąć).