Wiadomości

12 stycznia, 2017

Tytuł TSP+ dla Legacy, Outbacka i Forestera

Amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) po raz kolejny wyróżnił samochody spod znaku Plejad tytułem Top Safety Pick+ (TSP+). Zaszczyt ten przypadł tym razem w udziale Legacy, Outbackowi i Foresterowi*.

W minionym roku Instytut IIHS postanowił jeszcze bardziej zaostrzyć kryteria oceny pojazdów i przyznawania im tytułu TSP+, biorąc dodatkowo pod lupę ich reflektory. Jak się bowiem okazuje, nie we wszystkich samochodach pełnią one swoją rolę tak jak powinny, a przecież stanowią jeden z podstawowych elementów, które decydują o bezpieczeństwie jazdy po zmroku. Reflektory, w które wyposażone są amerykańskie specyfikacje Legacy, Outbacka i Forestera (modele produkowane od października 2016 roku), nowy test przeszły pomyślnie i spotkały się z uznaniem ekspertów Instytutu, zdobywając tym samym tytuł Top Safety Pick z plusem.


Wszystkie trzy modele poradziły sobie również rewelacyjnie z kompletem pięciu podstawowych testów IIHS, mających na celu ocenę poziomu bezpieczeństwa podróżnych podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze. Amerykańscy eksperci dokładnie przyjrzeli się zachowaniu każdego z pojazdów w dwóch różnych przypadkach zderzenia czołowego, w sytuacji uderzenia w jego bok oraz przy dachowaniu. Zweryfikowali oni także zachowanie zagłówków i siedzeń w chwili uderzenia w tył samochodu. Legacy, Outback i Forester we wszystkich wymienionych testach otrzymały najwyższą możliwą do uzyskania ocenę – „dobrą”. Ponadto samochody te uzyskały najwyższą notę „superior” w badaniu mającym na celu ocenę rozwiązań pomagających kierowcy uniknąć zderzenia, czyli systemów bezpieczeństwa prewencyjnego. O wspaniałych wynikach wymienionych modeli przesądziła jak zwykle obecność systemu EyeSight na ich pokładzie.


Spełniając zaostrzone kryteria IIHS, japońska marka po raz kolejny udowodniła, że jej samochodom warto powierzyć swoje bezpieczeństwo na czas podróży i z pewnością dołoży ona wszelkich starań, by kolejne modele Subaru mogły niebawem dołączyć do grona tych cieszących się tytułem TSP+.


* w amerykańskiej specyfikacji 2017, wyposażonym opcjonalnie w system EyeSight